ERKUNT Üst Bant
COŞKUNLAR TAŞIMA1
COŞKUNLAR TAŞIMA
Gaziantep
BIST11156.2
DOLAR33.1952
EURO36.0226
ALTIN2550.9
BTC/USD66624.467
Mehmet KİŞİ

Mehmet KİŞİ

Mail: mehmetkisi@gmail.com

ÖZ ELEŞTİRİ

Bu günlerde en çok duyduğum cümlelerden biride ülkemizi kıskanıyorlar ülkemizi çekemiyorlar.

Uçak ve Helikopter üretiminde dışa bağımlıyız.

Silah ve mühimmat üretiminde dışa bağımlıyız.

Tren ve araba üretiminde dışa bağımlıyız.

Telefon Telsiz ve bilgisayar üretiminde dışa bağımlıyız.

Tarımda dışa bağımlıyız.

Doğalgazda dışa bağımlıyız.

Elektrik te dışa bağımlıyız.

Petrolde dışa bağımlıyız.

İlaç ve tıbbi donanımda dışa bağımlıyız.

Allah aşkına Bizim neyimizi kıskanıyorlar Bizim neyimizi çekemiyorlar biz ülke olarak kime nerde nasıl rakip olmuşuz?

Bunların hiç birisini üretmiyoruz. Hepsinde de dış ülkelere bağımlıyız. Öyleyse sıkıntı nedir sıkıntı halk olarak bizde, sıkıntı siyasetçilerimizde sıkıntı, yöneticilerimizde, sıkıntı bürokratlarımızda her fert kendine düşen görevleri yapacak nereye gidiyoruz ne hale düştük bu durumdan nasıl çıkabilirizin hesabını yapacak. 

Nasıl olsa birileri yapar diyecek durumda değiliz İran’la iyi değiliz Rusya düşmanımız gibi ırak dost mu düşman mı bellisiz k.ırak vize uygulamasına başladı Avrupa’nın düşüncesi belli Amerika kendi çıkarları derdinde bizi kim düşünecek acaba?

Bizler kendi kendimizi yönetemiyorsak başka ülkelerin bizim ülkemizi kıskandığı cümlelerinin altına sığınarak mağdur edebiyatı yapmayalım önce kendi kendimizi adalet, adavet, saygı. sevgi çerçevesinde yönetmeyi öğrenelim. Başkalarının haklarına, hukuklarına, görüşlerine, düşüncelerine saygı duyduğumuzu açık açık ifade etmeliyiz. Bizler bu yönetim tarzı ile yönetildiğimiz zaman inanın örnek bir ülke oluruz hakem bir ülke oluruz.

Bizi bizler düşünmek zorundayız önce siyasi görüşlerimizi bir tarafa bırakarak ülkemizin geleceğinde ülkemizin istikrarında buluşacağız. Ayrışmaları ayrıştıranları içimizden atarak ülkenin selameti ve huzuru için TÜRKİYE adı altında birleşmeliyiz İSLAM birliği adı altında birleşmeliyiz Biz bu ayrıştırmaları geçmiş te defalarca yaşadık. Zulümler gördük zalimce yönetilmeye çalışıldık.

Herkes iyi düşünsün kin nefret düşmanlık ırkçılık vb. söylemlerden uzak dursun ülkenin selameti, huzuru ve güveni için birlik beraberlik ekseninde birleşsin birleşmek zorunda olduğunu bilsin.

Okuma özürlüyüz;

Tarih kitaplarımızı açıp okuyalım tarihimiz çok açık nasıl yönetildik nasıl yönettik nasıl hükmettik bunları bilmeden anlatmadan uygulamadan her şeyi devletten bekleyerek bir arpa boyu yol alamayız.

Herkes uzaya giderken uzayda yaşam varımdır diye araştırma yaparken bizler hala yaya yolda yürümeye devam ediyoruz.

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar