MEMOHABERİ TAKİP ET
Bugun...
16-05-2016

RÜYA

Aslında, yaşadıklarımız bir rüya... Açın gözlerinizi bakın bitti işte. Bütün kötülükler kayboldu. Hepimiz ne kadar mutluyuz, ne kadar mükemmeliz, işlerimiz güçlerimiz ne kadar 'tıkırında' ve 'Demokrasimiz' hiç bu kadar 'güzel' olmamıştı.

Aslında, yaşadıklarımız bir rüya. Biz çok huzurluyuz, ülkemiz güllük gülistanlık, çocuklarımız olabildiğince 'Güvende' ve hayatımız hiç bu kadar sorunsuz akmamıştı kendi mecrasında.

Aslında, yaşadıklarımız bir rüya; Analarımız ağlamıyorlar, babalarımız maden ocaklarında hiç ölmediler, derelerimizin suyu 'çalınmadı' hiç, çocuklar hiç taciz edilmedi, kadınlar hiç kolayca öldürülmedi, gençler ah gençler hiç bu kadar hayat kopukluğu, hayal kırıklığı yaşamadı...

Aslında, yanı başımızda savaş yok... Canlı bombalar patlatılmak üzere 'saklı' köşelerde eğitilmiyor, Kilis'e bomba düşmüyor, insanlar 'bıktık artık sizin güç gösterinizden' diyerek evlerini terk etmiyorlar.

Aslında... Adalet terazisi tek 'elde' bu kadar hızlı, kolay adil olmamıştı.

Eliniz kaleme gitmiyor mu? Ne yazsam da zülfüyare dokunmasam mı diyorsunuz, sürekli eleştiri, sürekli olumsuzluk sarmalında mısınız!?

Yaşadığınız şehirde adını yeni duyduğunuz 'yardım' dernekleri, vakıfların tabelasını görüp umutsuzluğa mı kapılıyorsunuz.

Yok öyle bir şey rüya görüyorsunuz.

Masa üzerinde  şehrin haritası serilmiş parsellenen, satılan bir kent hissiyatında mısınız?

Aslında kötü niyetlisiniz ve rüya görüyorsunuz.

Aslında, derin bir uykudasınız bir rüyanın içinde kâbus görüyorsunuz... Kâbustan kurtulmak için önce rüyaya dönün, sonra uyanın. Oldu işte her şey bu kadar 'güzel' olmamıştı. Hayatın tadını çıkarın.

Bahar'ı bekliyorsunuz değil mi? Uyanın yaz geldi. Barışı bekliyorsunuz değil mi? O bir rüya, uyanın...

Uyanın, 'Size dokunmayan yılan bin yaşayacak'.

MAKALE YORUMLARI


YAZARIN DİĞER YAZILARI

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 1.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 4.Sayı

Kahve Molası

AKORT GAYRİMENKUL

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU