MEMOHABERİ TAKİP ET

memo

Bugun...
14-02-2016

'NE YEMİNLER BOZDUM'

Kaç yıl oldu?

Ankara’dayım; Necatibey Caddesi’nden Menekşe Sokağa yürüyorum. Yağmur yağıyor. Sırılsıklamım.

Önümde yürüyen bir palto var. Kafa gözükmüyor. Paltonun yanından geçerken dönüp bakıyorum. İki kafa birbirine sokulmuş. Geleceğin planlarını yaparken yağmura tutulmuşlar. Ben onların birbirine sarılışına gülümsüyorum, onlar benim ıslanışıma gülümsüyorlar. Aşk diyorum, beraber ıslanmamak.

*****   ***     ****

Buzdolabının kapağını açtı, limon arıyordu. Yumurtalıktaki yarım limona takıldı gözleri: Suyu çekilmiş, buruşmuş. ‘En son ne zaman limon kullandım’ dedi. Yarım limonu unutmuşum. Taksitle alınan sevgililer günü hediyesi buzdolabına yakışıyor mu şimdi bu yarım limon.

Kapitalizm 'Aşk' hediye ediyor. Aşklar; buruşan, suyu çekilen limonlar gibi. Buzdolabında bekletilen yarım limonlar gibi diğer yarısını arayan 'Aşk'.Uyuşmayınca diğeri.

*****     ****      *****

'Masada masa hani', yeni bir hayata başlamak için sözleşmişler, konuşmalarından o anlaşılıyordu. Ancak birbirlerinin tarzını, bakış açısını didikleyip duruyorlardı. Yemek tatsızlaşmış, bakışları anlamsız, gülüşleri kaybolmuştu. Bu duruma sinirlenen Masa herşeyi dağıttı.

Aşk,'düzen' içinde dağılmaktır.

*****         *****     ****

Başlık bir şarkıdan alınma. Şöyle başlıyor: 'İkimizde acemi birer aşıktık o zamanlar, sen yollarda eski bir aşka ağlıyordun, bense kendimi bir usta sanıyordum bu işlerde. Ve yağmur gibi akıp giden yıllardan, geriye ne kaldığını bilmiyordum seni tanıyana kadar

Ama farkındaydım yine de

Ne zaman seninle olsam

Tanıdık bir kış cıvıltısıyla uyanırdım her sabah'

*****     ******    *****

Bizler akıp giden hayatın içinde yarım kalan birşeyleri tamamlamaya çalışırken, başka birileri hayatı kendilerine göre düzenliyorlar. Düzenlenen hayat içerisinde her şey kan revan; Ülkeler, şehirler, insanlar, yediklerimiz, içtiklerimiz, havamız, hayatımız...

Aşk hayat gibi, hayat hep Aşklar gibi YARIM.

Bugün Sevgililer Günü.

Savaştan fırsat bulursak sevelim birbirimizi.

MAKALE YORUMLARI


YAZARIN DİĞER YAZILARI

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 1.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 4.Sayı

Kahve Molası

AKORT GAYRİMENKUL

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU