MEMOHABERİ TAKİP ET

memo

Bugun...
01-08-2016

KALBİ ÇOK KIRILMIŞ ÜLKENİN ÇOCUKLARIYIZ; HEPİMİZ.

15 Temmuz akşamı balkonda oturmuş yeni keşfettiğim bir Amerikan dizisinin başlama saatini bekliyordum. Game of Thrones; Vahşetin, cinayetin, ihanetin, tuzağın, kan dökmenin, cinselliğin en 'kabasının' yaşandığı dizide, kral öldürülmüş, 'Kral eli'nin kafasına bir kılıç inerken bitmişti önceki bölüm. Kral eli ölmüş müydü?
Bunun kaygısındaydım. Tam o sırada Whatsaaptan mesaj geldi: 'TV izliyor musun?'
Saate baktım, 22.45. İçeri geçtim TV'ye
baktım, boğaz köprüsünde askerler... TV izlerken arkadaşımla Whaatsaptan yazıştık. yorumlamaya çalıştık. 'Darbe mümkün değil' hele bu saatte, hele bu dönemde...
12 Eylül'ü yaşamanın tecrübesi ile darbe mümkün mü artık Türkiye'de... Darbe kötü, darbeye hayır temennileri ile bitirdik konuşmayı.
'Direkten dönmüş' bir darbe sonrasını yaşıyoruz şimdi.
Hesaplaşma zamanı; Kimler bu darbeye girişti, haksız kazançlar, haksız  ihaleler, ehliyetsiz müdürler, liyakatsiz memurlar, korumalar, kollamalar, saklamalar ne varsa ortaya çıksın. Kim ki demokrasinin gereklerinden sapmışsa hesap versin.
Bugün 1 Ağustos 2016; Son on beş gündür yapılan analizlere baktığımızda. Ülkemiz bugünlere 'göz göre göre' gelmiş. Kırk yıldır iktidarda olan hükümetlerin gözleri önünde örgütlenmiş bir yapının, Devlet nasıl 'ele geçirilir'in öyküsü.
Abiler, ablalar, sorusu çalınmış sınavlar, hayatı çalınmış insanlar, liyakatsiz atamalar, adam kayırmalar, bağışlanan arsalar, verilen ihaleler, bağışlar, laikliği bu ülkeye layık görmeyenler....
Avrupa Birliği hayali kurarken, nerelere geldik. Demokrasi yolculuğumuzu kesintisiz devam ettirmek için 'kırılan vesayetlerle' övünürken, tekrarlanan 'yıkımlar' ülkemizi çok kırdı.
Bu yaşadıklarımız bizim başımıza hala niye gelir?
Hiçbir grup, hiçbir parti tek başına sahiplenmesin ülkeyi, seçimle gelsin seçimle gitsin hükümetler bu neden yapılmaz.
Kalbi çok kırılmış bir ülkenin çocuklarıyız hepimiz, bu kırıklıkları ancak Barış'la, Demokrasiyle, Adaletle, Eşitlikle, Özgürlükle iyileştirebiliriz. Kayırmacılık olmadan, şimdilerde herkesin kabul ettiği Devlet Yönetimi'nde liyakat usulünü öne çıkararak Laik Demokratik bir ülke olmak neden işine gelmez birilerinin.

MAKALE YORUMLARI


YAZARIN DİĞER YAZILARI

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 1.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 4.Sayı

Kahve Molası

AKORT GAYRİMENKUL

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU