MEMOHABERİ TAKİP ET

memo

Bugun...
28-03-2016

HİZMETLERİNİZDEN BAŞIM DÖNDÜ BAŞKANIM

Bu bir koltuktan 'düşme' hikayesidir. Oturduğunuz 'şey' ister sandalye olsun, ister kürsü, koltuk; Varaklısı, jan janlısı, yıldızlısı farketmez düşebilirsiniz.

Makam mevki hiç önemli değil, Aaa bir de bakmışsınız ki düşüyorsunuz... Hatta, film çeviriyorsunuz hissine bile kapılırsınız o sıra. Vay be nasıl rol yapıyorum diye kendinize bir övünç payı bile çıkarırsınız o kısacık an içinde. Halbuki,gerçekten düşüyorsunuzdur. Koltuk, sizin dikkatsiz oturuşunuzu cezalandırmak isteyen bir misyonla sizi üzerinden atıyordur. Ben yaşadım,yaşayan bilir.

Oturduğum koltuktan düştüm. Daha sonra nasıl düştüğümü tekrar tekrar analiz ettiğimde, koltukta hiç bir hata olmadığını tamamen kendi 'tutumsuzluğuma' bağladım bu düşmeyi. Koltuk orda sorabilirsiniz.

Hoş bir anı olarak kaldı; Bin nasihata evla.

Bu 'Olay' nasıl oldu anlatayım: O zaman, yaklaşık on yıl önce TMMOB İl koordinasyon kurulu il sekreteriyim. Yerel seçimler yapılalı 8-9 ay olmuş dönemin mühendis kökenli Belediye Başkanı'nı  toplantı yapmak üzere davet etmiştik. Projelerini ve hizmetlerini anlatacak.

Başkan slayt gösterisi yapıyor; Şurada şunu yaptık burada bunu yaptık...vs. Oturduğumuz masa yaklaşık 30 cm'lik bir platform üzerine kurulu, yüzümüz salona dönük mühendis meslektaşlar Başkan'ın hizmetlerini dinliyor.

Slaytın gösterildiği ekran arkamda kaldığı için ben göremiyorum, dinliyorum. Yaklaşık yarım saat geçtikten sonra dönüp ekrana bakmak istedim. Koltuğu hafifçe arkaya iteyim derken tekerlekli koltuk hızını alamayıp platformdan aşağıya doğru düştü tabi ki beni de üzerinden takla attırarak.

Gözünüzde canlandırabildiniz mi?

Bir boşluk oldu, Suskunluk. Gelip kaldırdılar beni, neyse ki birşeyim yok. Başkana döndüm, ne oldu dercesine bakıyor: ‘Hizmetlerinizden başım döndü, Başkan'ım.’ dedim.

Gülüşmelerle, toplantı yeniden başladı...

Sevgili okuyucu, bunu niye anlattım?

Anının hoşluğu, koltuğun 'boşluğunun' önüne nasıl geçiyor, birlikte değerlendirelim dedim. Ve hayatta hiç bir koltukta üzerinden düşene kadar oturmamalı, tespitimi sizinle paylaşmak istedim. Neticede koltuklar kalıcı, insanlar yolcu...

MAKALE YORUMLARI


YAZARIN DİĞER YAZILARI

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 1.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 4.Sayı

Kahve Molası

AKORT GAYRİMENKUL

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU