MEMOHABERİ TAKİP ET
Bugun...
22-01-2016

BİRİLERİ BIR ŞEY YAPSIN

Acı gerçeği izleyerek, korkarak öğrendik, öğrettiler: DÜNYAYI yönetenler, bütün 'Barışçı' politikalarını 'Sorun çözmek' için değil 'Sorun çıkarmak' üzerine kurgulamışlar. Amaç iktidarda kalmak, daha çok, daha uzun... Yaşadıklarımızın, başka bir izahı var mı?!

Savaşların galibi kim?

Ders çıkarılmamış bir tarih var geride; Birinci Dünya Savaş'ı, İkinci Dünya Savaş'ı, bölgesel savaşlar, etnik savaşlar... Günümüzdeyse, 'Vahşet' yaşıyoruz. Farklı pencerelerden aynı dünyaya bakan kişilerin ilişkisinde bile 'Vahşet' var. Ne için? Sorun farklı bakış açısında değil,'İktidar' mücadelesinde.

Bunca kafa karışıklığı içinde ne yapmalı!? Ne yazmalı?

Yaşadığın şehirdeki 'haksız' imar değişikliğini yazsan ne olur, ya da haksız ihaleleri, yandaş kayırmacılığını... Korkuyor insan; Atılan bir 'serseri füze' bütün şehrin imarını, haksız kazancını, yandaş kayırmacılığını sıfırlar.

İnsanlık, ne kadar 'Şanssız'.

En çokta çocuklara üzülüyor insan. 'Bir şey' olmak için didinen, öğrenen, çabalayan çocuklar. Düşe kalka HAYAL kuruyorlar. Güzel bir gelecek adına.

Geleceğe taşınan; nefret, intikam, rövanş hesapları ile iktidarlarını 'var eden' BÜYÜKLER, görünen o ki, çocukların hayallerinin içine edecekler.

'Görmezden gelerek', 'kabullenerek' geçiyor günler. Dünya kaynakları şirketleşen devletler, devletleşen şirketler tarafından paylaşılıyor.

Bir 'Cinnet' halini yaşıyor insanlık. DOYMAMIŞLIK açlığı, göçü çoğaltarak büyüyor. Mültecilik, bir meslek haline getirildi. İnsanlık göçüyor.

SORU ŞU: Çocuklar, dünyaya BARIŞI getirmek için, güzel bir dünya hayalini gerçekleştirmek için ne yapmalılar?

Çocuklar, en çok savaş oyunları oynuyorlar; bilgisayarlarda…

MAKALE YORUMLARI


YAZARIN DİĞER YAZILARI

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 1.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 4.Sayı

Kahve Molası

AKORT GAYRİMENKUL

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU