MEMOHABERİ TAKİP ET
Bugun...
03-02-2016

BİR ÜLKE 'İNTİHAR' EDİYOR

Çalıştığı bankaya ayda bir mutlaka uğrarım. Veznede çalışırdı. Saygılı, hal hatır sorar, güler yüzlüydü. Önceki gün uğradım, yoktu. İbrahim nerede, dedim. 'İntihar etti' dediler. Oturduğu binanın yedinci katından atlamış.

Dün, internetten okudum: Inşaat Müh............intihar etti. Yaklaşık bir ay önce genç kız intihar etti, işadamı intihar etti, öğrenci intihar etti.

İnsanın kendi kendine zarar vermesi intihar. Aynı ülkede yaşayıp başkasına zarar vermekte adı konulmamış bir intihar; İstanbul'da bir kahvehane tarandı iki kişi öldü, güvenlik güçleri operasyona giderken Şehit oldu, terörist etkisiz hale getirildi, asansör düştü iki kişi öldü, kazan patladı, maden ocağı çöktü, iki araba çarpıştı....Sokakta karısını öldürdü, gece sokakta yalnız gezen kıza tecavüz etti, eve bomba düştü, ava gittiği arkadaşını kazayla öldürdü, Adalet Saray'ının önünde hasmını öldürdü, alacaklısını öldürdü, borçlusunu bıçakladı....

Bir dizi filminin figüranları gibiyiz. Ülke bir film platosu: Acımasız bir rol kapma yarışı...Sokakta yürüyen kadın, manav, karşıdan karşıya geçen yaya, intihar eden şahıs, operasyon düzenleyen güvenlik güçleri, elinde silahla sokakta koşan terörist, tehdit savuran adam, hastasını muayane ederken öldürülen doktor, işini yaparken bıçaklanan mühendis, müvekkili tarafından öldürülen avukat, partiler, milletvekilleri, Bakanlar.....İş arayan emekli...

Velhasıl bir filmin içinde gibi yaşıyoruz. Bir gün Başrol oynayacak figüran hayaliyle: Kendi ülkemize sıkıyoruz kurşunları.

'KELİMELER KİFAYETSİZ'

MAKALE YORUMLARI


YAZARIN DİĞER YAZILARI

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 1.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 4.Sayı

Kahve Molası

AKORT GAYRİMENKUL

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU