MEMOHABERİ TAKİP ET

memo

Bugun...
14-03-2016

BİR ŞEY YAPMALI

Ordan geçtim. Ziraat mühendisleri Odası'nın genel kurulu nedeniyle hafta sonu Ankaradaydım. Genel kurul salonu ve aynı zamanda konakladığımız otel güzergahı nedeniyle oralardaydık. İki patlamanın yaşandığı merasim sokakla Tren Garı arasında yürüdüm ölenleri anmak için, öğrencilik yıllarımın geçtiği Ankara için üzüldüm yürürken... Günlük hayat koşturmacası içinde olanları fotoğrafladım.

Bunu şunun için yazıyorum: Bir daha terör olmaması için dileklerde bulunurken, yenisi oluyor. Terörün adresi yoktur. Terör sindirmek, korkutmak, güncel hayatımıza saldırmak için herşeyi yapıyor. Biz ne yapıyoruz. Esas soru bu. 

Otobüs bekleyen, alışverişe çıkan, hava güzel biraz gezelim diyen, sınavdan çıktım hadi Kızılay'a gidelim diyen... Vatandaş bu duygularla sokakta, kendini güvende hissederek sokakta olmak istiyor. Bu 'lüksü' terör yok ediyor. Ne yapmalı.

Güvenlik talep etmeli; Eyyy Hükümet, ey Başbakan, ey İçişleri Bakanı... İnsanlar ölüyor sizin yönettiğiniz ülkenin insanları, bir değil iki değil, üç değil göz göre göre içimiz acıyor. Acı ve belirsizlik hakim parçalanarak ölüyoruz. Parçalanıyoruz, içimiz parçalanıyor. Arkadaşımız, kardeşimiz, çocuklarımız, hayatımız sizlere emanet ne yazık ki, ülkemiz bu yönetim şeklini, bu her patlamadan sonra 'terörü lanetleyen' hamaseti hak etmiyor. Bırakın terörü vatandaşlar olarak biz lânetleyelim, sizlerden beklenen her vatandaşın güvenli yaşam Hakk'ını tesis etmek.

Evleri, sokakları, caddeleri, şehirleri güvenli ülke istiyoruz. Çok şey mi istiyoruz.

MAKALE YORUMLARI


YAZARIN DİĞER YAZILARI

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 1.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 4.Sayı

Kahve Molası

AKORT GAYRİMENKUL

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU