MEMOHABERİ TAKİP ET

memo

Bugun...
16-01-2016

BARIŞ BORCUNUZ VAR, LÜTFEN ÖDEYINIZ!

'İklim değişir, ilkbahar olur. Haydi, Gülümse.'

Ne yazık ki, hayatımız bu şiir mısrası kadar kolay değişmeyecek. Gülümsemekle bahar gelseydi ne güzel olurdu.

Nefret iklimine girmiş bulunuyoruz. Ve bunun çaresi sevgi değil, BARIŞ. Vatan sathına yayılan nefretin tek ilacı; Barış, Adalet, Özgürlük, Demokrasi karışımı bir yönetim. Ülkemizin buna ihtiyacı var. Alev alıyoruz.

Milletin Meclisi görevini üstlenmeli, bu alevi söndürmeli. Her milletvekili mutlaka ama mutlaka bir an önce 'Nefret iklimini' değiştirecek sorumluluklar üstlenmeli.

Tahammül tahammül; Farklı düşünceye SAYGI, barışa katkı, en önemlisi özgürlükler ve demokrasinin gerekleri bağlamında Milletin Meclisi göreve. Birbirimize tahammülü yeniden inşa etmek için her dernek, her oda, her parti göreve...  Nefret iklimi,  alevi körüklüyor. Bu Ateşi söndürmek için her 'Birey' karınca gibi su taşımalı.

Bu ülkede güç kimdeyse, kendi iktidarını koruma adına 'Demokrasi Dizayn' ediyor. Kendi anlayışını yöneticisi olduğu; dernekte, odada, vakıfta, sınıfta, kurumda... Devlette kabul ettirmeye çalışıyor.

Etrafımız 'Ateş Çemberi', mevsim 'Nefret İklimi', rüzgâr her yönden esiyor. İçimizdeki alevi söndürmezsek, tutuşuruz. 'Nefret İklimi' terörün değirmenine su taşır.

Şu anda ülkemizi yönetenler, yönetmeye aday partiler ve o partilerin milletvekilleri:

Bu ülkeye, geleceğimize, çocuklarımıza 'BARIŞ BORCUNUZ' var. Borcunuzu ödeyiniz.

MAKALE YORUMLARI


YAZARIN DİĞER YAZILARI

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 1.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 4.Sayı

Kahve Molası

AKORT GAYRİMENKUL

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU