MEMOHABERİ TAKİP ET

memo

Bugun...

NCR Hospital 8 Mart

16-05-2017 10:07 Kategori: SPOR

Olimpik anneden 3 madalya…

Olimpik anneden 3 madalya…
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Türkiye’nin ilk olimpik cimnastikçisi Göksu Üçtaş Şanlı, Bakü’de düzenlenen 4. İslam Dayanışma Oyunları’nda bir altın 2 gümüş madalya kazandı. "

Türkiye’nin ilk olimpik cimnastikçisi  Göksu Üçtaş Şanlı, Bakü’de düzenlenen 4. İslam Dayanışma Oyunları’nda  bir altın 2 gümüş madalya kazandı.

Azarbaycan’ın başkenti Bakü’de yapılan 4. İslam Dayanışma Oyunları’na katılan  Gaziantepli Milli Cimnastikçi Göksu Üçtaş Şanlı,denge aletinde altın, yer aletinde gümüş, takım olarakta gümüş olmak üzere toplam 3 madalya  madalya ile yarışı tamamladı.

57 ülkeden yaklaşık 3 bin 500 sporcunun katılımıyla  gerçekleştirilen 4. İslam Dayanışma Oyunları’nda Türk cimnastikçiler toplamda 6 altın, 3 gümüş ve 5 bronz olmak üzere 14 madalya aldı.

4. İslam Dayanışma Oyunları’nı 3 madalya  ile tamamlayan Milli Cimnastikçi Göksu Üçtaş Şanlı, Türk cimnastikçiler olarak Türkiye’yi  en iyi şekilde temsil etmeye çalıştıklarını belirterek ‘’Türk cimnastikçileri olarak toplamda ülkemize 14 madalya kazandırdık. Başta federasyon başkanımız Suat Çelen olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.’’ diye konuştu.

Göksu Üçtaş Şanlı

Gaziantep'de 1990 yılında doğan Göksu Üçtaş Şanlı, 5 yaşında Gaziantep’te başladığı cimnastik kariyerinde sayısız başarıya imza attı.Ulusal ve uluslar arası yarışmalarda 100 ‘e yakın madalya kazandı. Türkiye'yi 2012 Londra Olimpiyat Oyunları'nda temsil eden ilk kadın sporcu oldu. 2009 Akdeniz Oyunlarında atlama masasında gümüş madalya almış ve Türkiye'ye bu dalda ilk madalyayı kazandırmıştır. Mart 2010'da  Doha 'da yapılan Dünya Kupası yarışmasında yer hareketlerinde bronz madalya almıştır. 2010 senesinde, 28-02 tarihleri arasında Çek Cumhuriyeti'nin Ostrava  kentinde düzenlenen Dünya Kupası yarışmalarında Göksu Üçtaş yer aletinde altın madalya, denge aletinde gümüş madalya ve atlama aletinde gümüş madalya kazanarak Türkiye’ye tam üç madalya getirdi.

Olimpiyatların ardından sakatlığı nedeniyle spor hayatına devam etmeme kararı almak zorunda kalan Göksu Üçtaş Şanlı, evlendikten sonra anne de oldu ve kızı Lina'yı dünyaya getirdi. Bebeği olduktan 11 ay sonra ise spora yeniden dönme kararı alan Göksu Üçtaş Şanlı, Dünya Cimnastik Federasyonu'nun Mersin'de düzenlediği Mersin World Challenge Cup  - Artistik Cimnastik Dünya Kupası'nda "Kadınlar Yer Hareketleri"nde şampiyon olarak altın madalya kazandı. Göksu Üçtaş Şanlı, şampiyonluk sevincini kucağında bebeği Lina ile paylaşmıştı.

 Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER SPOR HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 1.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 4.Sayı

Kahve Molası

AKORT GAYRİMENKUL

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU