MEMOHABERİ TAKİP ET
Bugun...

NCR Hospital 8 Mart

18-04-2017 10:25 Kategori: SAĞLIK

Unutmadık, unutmayacağız, unutturmayacağız

Unutmadık, unutmayacağız, unutturmayacağız
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Türk Sağlık-Sen Gaziantep Şube Başkanı Kemal Kazak; Dr. Ersin Arslan’ın ölüm yıldönümü nedeniyle, bir basın açıklaması düzenledi. Kazak şu ifadelere yer verdi: "

Türk Sağlık-Sen Gaziantep Şube Başkanı Kemal Kazak; Dr. Ersin Arslan’ın ölüm yıldönümü nedeniyle, bir basın açıklaması düzenledi. Kazak şu ifadelere yer verdi:

Değerli Badın Mensupları;

Bugün 17 Nisan, sağlık çalışanlarının ciğerinin yandığı kara bir gün. Dr. Ersin Arslan’ı toprağa verelimiz koskoca 5 yıl oldu.

Peki, ne değişti?

Dr. Kamil FURTUN, Dr. Aynur DAĞDEMİR, Dr. Melike ERDEM, Dr. Metin GÜNEŞ, Dr. Hüseyin AĞIR’da Ersin gibi sağlıkta şiddetin kurbanı oldular.

Tek gayeleri bir canı daha kurtarmak ve bir canı daha hayata bağlamak olan bu tıp adamları, hayatlarının baharında niçin öldürüldüler? niçin katledildiler?

Çok basit ve sıradan bir işte bile, bize yardım kişiye onlarca teşekkür ederken, insanları sağlığına kavuşturan sağlık çalışanlarına karşı bu öfke ve bu kin niye?

Bankadan kendi paranızı çekerken bile gösterdiğiniz sabrı, sizlere hayat veren sağlık çalışanlarına neden göstermezsiniz?

Bilesiniz ki; onlar tek bir şeyi şiar edinmişlerdir. Minik bir yavruyu öksüz bırakmamak ve bir canı daha hayata kavuşturmaktır arzuları.

Artık yeter!!!

Bıçak kemiğe dayanmıştır.

Sağlıkta hergün 30 şiddet vakası yaşanmaktadır.

Buradan yetkililere sesleniyorum.

Başka Ersin’ler, başka Kamil’ler, başka Aynur’lar, başka Melike’ler, başka Metin’ler ve başka Hüseyinler daha sağlıkta şiddete kurban edilmesin diyorsanız, gelin; hem hizmeti alan vatandaşlarımızın, hem de hizmeti sunan sağlık çalışanlarının kucaklaşacağı, sosyal devlete uygun, yeni bir sağlık sistemini inşa edelim. Ve sağlıkta şiddete hep birlikte önleyelim.

Aksi halde; daha çok yüreğimiz yanacak ve daha çok içimiz kan ağlayacaktır.

17 Nisan 2012 tarihinde uğradığı menfur saldırı sonucu, aramızdan ayrılan Dr. Ersin Arslan’ı minnet ve rahmetle anıyorum.

Ruhu şad, mekânı cennet olsun.

Unutmadık, Unutmayacağız, Unutturmayacağız.

 Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER SAĞLIK HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 1.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 4.Sayı

Kahve Molası

Ekselans Dik

AKORT

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU