MEMOHABERİ TAKİP ET

memo

Bugun...
17-05-2017 09:49 Kategori: SAĞLIK

Obezite ile mücadeleye Anka’dan destek

Obezite ile mücadeleye Anka’dan destek
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Özel Gaziantep Anka Hastanesi Diyetisyeni Merve Boztoprak, obezite konusunda vatandaşları bilgilendirdi. "

Özel Gaziantep Anka Hastanesi Diyetisyeni Merve Boztoprak, obezite konusunda vatandaşları bilgilendirdi.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından "Obezite ile Mücadele" kapsamında Masal Park’ta düzenlenen etkinliğe, Özel Gaziantep Anka Hastanesi de stant açarak destek verdi. Özel Gaziantep Anka Hastanesi’nin standına yoğun ilgi vardı. Standı ziyaret eden vatandaşlarla Özel Gaziantep Anka Hastanesi Diyetisyeni Merve Boztoprak tek tek ilgilendi.

Standı ziyaret edenlerin beden kitle indeksi, vücut kas, yağ ve su oranı, vücuttaki ödem, bazal metabolizma hızı ölçüldü. Vücudunda ödem olan bireylerle görüşen ve ödem nedenini tespit eden Diyetisyen Boztoprak, onlara önerilerde bulundu.

Obezitenin sadece kilo fazlalığı olarak düşünülmemesi gerektiğini dile getiren Özel Gaziantep Anka Hastanesi Diyetisyeni Merve Boztoprak, vücuttaki fazla yağın ileriki dönemlerde birçok kronik hastalığa zemin oluşturarak, yaşam kalitesini düşürebileceğini belirtti. Obezite konusunda geç olmadan önlem alınması gerektiğini vurgulayan Diyetisyen Boztoprak, sağlıklı beslenmenin hayatımızda alışkanlık haline getirilmesi gerektiğini söyledi.

Kilo probleminin yalnızca yanlış beslenme davranışlarına bağlı olmadığını, beynimizde oluşturduğumuz bazı düşünce kalıplarının da vücut yağının artmasına neden olabileceğine dikkat çeken Diyetisyen Boztoprak, toplumda obeziteye dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak amacıyla düzenlenen bu etkinliğin, halkı bilinçlendirmek için son derece önemli olduğunu belirtti.

Özel Gaziantep Anka Hastanesi’nin standını ziyaret edenlere obeziteye karşı bilgilendirici broşürler ve çeşitli hediyeler verildi.Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER SAĞLIK HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 1.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 4.Sayı

Kahve Molası

AKORT GAYRİMENKUL

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU