MEMOHABERİ TAKİP ET
Bugun...

NCR Hospital 8 Mart

20-04-2017 10:51 Kategori: SAĞLIK

Kan bağışını geleneksel hale getirdiler...

Kan bağışını geleneksel hale getirdiler...
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Gaziantep’te Elmacı Pazarı Esnafı tarafından her yıl geleneksel olarak gerçekleştirilen kan bağışı, bu yıl da Elmacı Pazarı’nda bulunan Hacı Nasır Cami avlusunda gerçekleştirildi."

Gaziantep’te  Elmacı Pazarı Esnafı  tarafından her yıl geleneksel olarak gerçekleştirilen  kan bağışı,  bu yıl da Elmacı Pazarı’nda bulunan Hacı Nasır Cami avlusunda gerçekleştirildi.

Gaziantep’in önemli ticaret merkezlerinden birisi olan Elmacı Pazarı esnafı, her yıl olduğu gibi bu yılda kan bağışı geleneğini sürdürdü.

Elmacı Pazarı içerisnde buluan  Hacı Nasır Cami avlusunda düzenlenen kan  bağışlama kampanyasında  Türk Kızılayı’na 100 yakın asnaf kan  bağışında bulundu.Bu yıl 17. Kez düzenlenen ve geleneksel hale getirilen kan bağışlama kampanyasına  büyük ilgi gösteren esnaf, kan bağışlamaktan mutluluk duyduklarını dile getirdiler.

Elmacı Pazarı esnaflarından Murat Horozoğlu,  Elmacı Pazarı esnafı olarak  geleneksel hale getirdikleri kan bağışının bu yıl 17. kez organize ettiklerini belirterek ‘’Her yıl geleneksel olarak kan bağışında bulunuyoruz.Bu hen dinimiz açısından, hem sağlığımız açısından büyük önem arz ediyor. Kan vermek bir insanın hayatını kurtarırken, kan veren kişininde daha sağlıklı olmasına neden oluyor. ‘Kan ve hayat kurtar’ sloganı ile bu kampanyayı gerçekleştirdik.Kan veren bütün esnafımıza ve Kan Merkezi personeline teşekkür ediyorum.’’ diye konuştu.

Kan bağışlama geleneğini önümüzdeki yıllarda da sürdüreceklerini dile getiren Horozoğlu ‘’Biz Elmacı Pazarı esnafı olarak bu konuda örnek ve öncü olamayı sürdüreceğiz. Gaziantepteki bütün esnafları ve sağlıklı olan herkesi  kan vermeye davet ediyoruz.’’ dedi.

Bu arada Hacı Nasır Cami avlusuna kurulan çadırda  bir günde  yaklaşık 100 esnaf kan bağışında  bulundu. Kan bağışına Akıncıoğlu Baklavaları, Güllüoğlu Baklavaları, Cevizli köfteci, Horozoğlu Şapkaları, Kasapbaşı, Aydın Şenkaya ve Tandır Kadayıf  gibi firmalar sponsor oldu.Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER SAĞLIK HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 1.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 4.Sayı

Kahve Molası

Ekselans Dik

AKORT

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU