MEMOHABERİ TAKİP ET

memo

Bugun...
03-05-2017 14:36 Kategori: SAĞLIK

Gaziantep'ten El Bab'a dev sağlık yatırımı...

Gaziantep'ten El Bab'a dev sağlık yatırımı...
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Sağlık Bakanlığı tarafından Gaziantep Kamu Hastaneler Birliği koordinesinde geçen yıl Cerablus'ta kurulan hastanenin ardından Suriye'nin El Bab kentinde ikinci bir hastane kuruluyor. "

Sağlık Bakanlığı tarafından Gaziantep Kamu Hastaneler Birliği koordinesinde geçen yıl Cerablus'ta kurulan hastanenin ardından Suriye'nin El Bab kentinde ikinci bir hastane kuruluyor. 

Geçtiğimiz yıl başlatılan Fırat Kalkanı Harekatı ile terör örgütü DEAŞ’tan temizlenen Cerablus’ta Sağlık Bakanlığı tarafından açılan hastanenin ardından şimdi de El Bab’ta 25 yataklı hizmet veren Özel Hikmet Hastanesi 200 yataklı hastane yapılıyor. Sağlık Bakanlığı ve Gaziantep Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri tarafından Cerablus’ta Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin ek hastanesi olarak hizmete açtığı Cerablus Hastanesi hizmete devam ederken, bu kez de El Bab’ta bulunan Özel Hikmet Hastanesi yine Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin eki olarak 200 yataklı hastane olarak hizmet verecek. El Bab’ta kurulan hastanenin tıbbi malzemeleri taşınmaya devam ederken yaklaşık 40 gün içerisinde tam olarak hizmete gireceği öğrenildi. 

CERABLUS'TAN SONRA EL BAB

Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Dr. Ömer Aykut, göreve geldikten sonra yaptığı başarılı çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Geçen yıl kurulan Cerablus Hastanesi'nin ardından, El Bab'ta ikinci bir hastane kuruluyor. 200 yatak kapasiteli olacak hastanenin tıbbi malzemeleri Gaziantep'ten gönderilmeye başlandı. Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin ek hastanesi olarak hizmet verecek hastanenin önümüzdeki ay sonunda hizmete gireceği öğrenildi. Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin ek binası olarak hizmete girecek El Bab'taki hastanenin yapımında başta Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Dr. Ömer Aykut olmak üzere Başhekim Prof. Dr. Mesut Özkaya ile İdari ve Mali İşler Müdürü Selahittin Gür'ün büyük katkısı bulunuyor. Tam anlamıyla bir ekip ruhuyla çalışan hem Kamu Hastaneler Birliği hem de Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi yaptıkları başarılı çalışmalara bir yenisini daha eklemiş oldular.

ERSİN ARSLAN'IN YÜKÜ ARTIYOR

Suriye'deki Cerablus ve El Bab ile birlikte Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin ek hastane sayısı da 3'e yükselmiş oldu. Geçtiğimiz yıl FETÖ operasyonları kapsamında el konulan ve daha sonra Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne devredilen Özel Primer Hastanesi ile birlikte El Bab'ta kurulan bu hastane ile üçüncü ek hastaneyi bünyesine katan Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin yükü de gün geçtikçe artıyor. Başhekim Prof. Dr. Mesut Özkaya ile İdari ve Mali İşler Müdürü Selahittin Gür'ün göreve geldiklerinden bu yana yaptıkları çalışmalar da göz doldurmaya devam ediyor.

 

 HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER SAĞLIK HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 1.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 4.Sayı

Kahve Molası

AKORT GAYRİMENKUL

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU