MEMOHABERİ TAKİP ET

memo

Bugun...

NCR Hospital 8 Mart

17-07-2017 09:55 Kategori: EKONOMİ

Yenilikçi ürünlere fazla yatırım yapmak zorundayız

Yenilikçi ürünlere fazla yatırım yapmak zorundayız
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Güneydoğu Anadolu Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (GATİB) Başkanı Sami Konukoğlu, yılın ilk 6 ayında 1 milyar 276 milyon 593 bin dolarlık tekstil ve hammaddeleri ihracatı yapıldığını söyledi."

Güneydoğu Anadolu Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (GATİB) Başkanı Sami Konukoğlu, yılın ilk 6 ayında 1 milyar 276 milyon 593 bin dolarlık tekstil ve hammaddeleri ihracatı yapıldığını söyledi.

Güneydoğu Anadolu Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu, Sami Konukoğlu başkanlığında toplanarak sektördeki gelişmeleri ve ilk 6 aylık ihracatı değerlendirdi.

İhracatın artırılması için önemli bir misyon üstlenen tekstil ihracatçılarının farklı pazarlarda analiz yaptıklarını belirten Konukoğlu, “İhracatımızın istenen seviyelere gelmesi için katma değer yüksek tekstil ürünleri üretiminin artırılması büyük önem arz etmektedir” dedi.

Bunun yolunun İnovasyon, Arge ve eğitime gereken önemi vermekten geçtiğine dikkati çeken Konukoğlu, “Her geçen gün gelişen teknoloji ile bilgiye erişim kolaylaşmakta bu da sektördeki rekabeti ciddi seviyelere çıkarmaktadır” ifadelerine yer verdi.

Konukoğlu, “Dış pazarlarda rekabet edebilirlik gücümüzü artırmak, hakim olduğumuz  pazarlardaki pozisyonumuzu korumak ve yeni pazarlarda yer edinebilmek için ihracatçılarımız Ar-Ge ve Ür-Ge çalışmaları eşliğinde, inovatif, katma değerli ürünlerin üretimini, tanıtımını ve ihracatını artırmak amacıyla büyük çaba göstermektedir” diye konuştu.

Bölgenin tekstil ve hammaddeleri ihracatının ilk 6 aylık dönemde 1 milyar 276 milyon 593 bin dolar olarak gerçekleştirildiğini ifade eden Konukoğlu, Gaziantep’in tekstil ihracatında İstanbul’un ardından ikinci sırada yer aldığına vurgu yaptı.

Konukoğlu, bu başarının sürekliliğinin sağlanması için pazar arayışlarının devam ettirilmesi ve hakim pozisyonda olunan pazarlardaki gelişmelerin iyi değerlendirilmesi gerektiğini sözlerine ekledi.Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER EKONOMİ HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 1.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 4.Sayı

Kahve Molası

AKORT GAYRİMENKUL

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU