MEMOHABERİ TAKİP ET

memo

Bugun...
20-09-2017 10:54 Kategori: GENEL

TMMOB İl Kordinasyonu'nda kadına yönelik şiddet

TMMOB İl Kordinasyonu'nda kadına yönelik şiddet
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"​TMMOB İl Koordinasyon Kurulu Atatürkçü Düşünce Derneği Gaziantep Şube Başkan Yardımcısı, Cumhuriyetçi Kadınlar Derneği Başkanı ve birçok Sivil Toplum Kuruluşlarında yer almış olan Sevilay Kale Çete insanlık dışı bir darp edilme büyük tepki gösterdi."

TMMOB İl Koordinasyon Kurulu Atatürkçü Düşünce Derneği Gaziantep Şube Başkan Yardımcısı, Cumhuriyetçi Kadınlar Derneği Başkanı ve birçok Sivil Toplum Kuruluşlarında yer almış olan Sevilay Kale Çete insanlık dışı bir darp edilme büyük tepki gösterdi.

TMMOB İl Koordinasyon Kurulu üyeleri bir araya gelerek geçtiğimiz günlerde Cumhuriyetçi Kadınlar Derneği Başkanı Sevilay Kale Çete’ye yapılan saldırıyı kınama kararı aldı.  İl Koordinasyon Kurulu adına bir açıklama yapan İl sekreteri Burkay Güçyetmez şöyle dedi “ Bulunduğumuz bölge coğrafyasında özellikle de yaşadığımız kentte; cehaletten beslenen ve giderek yükselen şiddet, güvenli ve sağlıklı bir çevrede yaşama hakkımızı kısıtlıyor. Kültürel ve sosyal ayrışmanın ve ayrıştırmanın kötü sonuçları giderek artıyor. Kadına yönelik şiddet evden sokağa, tüm toplumsal alana, işyerlerine, akademik ortama kadar artarak yaygınlaşıyor. Ve bu şiddet geçtiğimiz gün kirli yüzünü tekrar gösterdi. Çeşitli platformlarda bir araya geldiğimiz, Önemli bir insan hakları savunucusu, Atatürkçü Düşünce Derneği Gaziantep Şube Başkan Yardımcısı, Cumhuriyetçi Kadınlar Derneği Başkanı ve birçok Sivil Toplum Kuruluşlarında yer almış olan Sevilay Kale Çete insanlık dışı bir darp edilme hadisesi yaşadı. Bizler Kadına yönelik şiddet olgusunun hem kadına hem de tüm topluma dayatılan ideolojik bakıştan, çağdışı ve gerici anlayıştan, ekonomik koşullardan, politik gelişmeler ve kültürel etkenlerden ayrı tutulamayacağı gerçeğini biliyoruz. TMMOB Gaziantep İl Koordinasyon Kurulu olarak; Sevilay Kale Çete ‘ye yapılan bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Tüm temel haklarımız için insanca yaşamı savunuyor, güvenilir, huzurlu bir kent istiyoruz”

 Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER GENEL HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 1.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 4.Sayı

Kahve Molası

AKORT GAYRİMENKUL

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU