MEMOHABERİ TAKİP ET
Bugun...
27-09-2017 13:31 Kategori: GÜNDEM

TEOG’un yerine gelecek sistem açıklandı!

TEOG’un yerine gelecek sistem açıklandı!
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin'in açıklamasına göre; TEOG'un yerine gelen sistemde merkezi sınav yok. Öğrenciler "yeteneklerine ve ilgilerine göre" liselere yerleştirilecek."

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin'in açıklamasına göre; TEOG'un yerine gelen sistemde merkezi sınav yok. Öğrenciler "yeteneklerine ve ilgilerine göre" liselere yerleştirilecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın TEOG’un kaldırılması gerektiğini açıklamasının ardından Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, bu yıl TEOG sınavının yapılmayacağını söylemişti. Ardından yeni sisteminle ilgili açıklama da Başbakan Binali Yıldırım’dan gelmişti. Yıldırım, TEOG yerine üç öneri olduğunu belirterek, şunları söylemişti: “Bunlardan bir tanesi her lisenin kendi sınavını yapması, birinci yöntem bu. İkinci yöntem, ortaokul sertifikasyon sistemi. Üçüncü yöntem de ortaokul bazlı yerleştirme. Ağırlıklı olarak adrese dayalı kayıt sistemi. Bunların hangisinin en isabetli olduğu konusu Bakanlar Kuruluna gelecek, uzmanlar gerekli sunumları yapacak, karar kılacağız. Bir ay içinde olur.”

Başbakan’ın ardından TEOG’la ilgili bir açıklama da Milli Eğitim Müsteşarı Yusuf Tekin’den geldi. Tekin, “TEOG sisteminin yerine ne geliyor” sorusunu, “Ana felsefesi liseye geçişte herhangi bir merkezi sınavın olmadığı, çocukların daha çok yeteneklerine, ilgilerine göre liselere yerleştirildiği bir model” dedi.Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Turgut Bozgeyik
HABERE YORUM YAZINHABERE YAPILAN YORUMLAR

yorumlar Emine , 27-09-2017 20:02 aşağıdaki yorumu yaptı. Cok kotu oldu
FACEBOOK YORUM


DİĞER GÜNDEM HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 1.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 4.Sayı

Kahve Molası

AKORT GAYRİMENKUL

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU