MEMOHABERİ TAKİP ET
Bugun...
06-09-2017 10:54 Kategori: GÜNDEM

Oda ve Borsalarda seçim heyecanı

Oda ve Borsalarda seçim heyecanı
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"​Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği bünyesindeki oda, borsa ve birlikler Ekim-Kasım aylarında seçimlerini gerçekleştirecek. "

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği bünyesindeki oda, borsa ve birlikler Ekim-Kasım aylarında seçimlerini gerçekleştirecek.

Resmen açıklanmasa da 7 Kasım’da seçimlerini gerçekleştirecek olan Gaziantep Ticaret Odası, Sanayi Odası ve Ticaret Borsası’nda da adaylar seçim startını vermiş durumda.

Oda ve borsalarda 2013 yılında gerçekleştirilen seçimler sonrası özellikle Gaziantep Ticaret Odası ve Ticaret Borsası’nın yönetim kademeleri önemli değişimlere sahne olmuştu.  Gaziantep Ticaret Odası’nda Başkan Mehmet Aslan görevi Eyüp Bartık’a, Ticaret Borsası’nda ise Ömer Çelik Ahmet Tiryakioğlu’na görevi devretmişti. Gaziantep Sanayi Odası’nda ise Adil Konukoğlu tek aday olarak gittiği seçimler sonrası güven tazeleyerek görevine devam etmişti.

Seçimlerin ardından Gaziantep Ticaret Odası Başkanı Eyüp Bartık yönetim kurulu üyeleriyle birlikte FETÖ/PDY soruşturmaları kapsamında görevden el çektirilmiş, atanan kayyım sonrası gerçekleştirilen ara seçimlerle birlikte Beyhan Hıdıroğlu başkanlığında yeni yönetim kurulu görevi devralmıştı.

GTO’DA KAFALAR KARIŞIK

Geçtiğimiz seçimde ve sonrasında yaşananlar 7 Kasım’da yapılacak Oda, Borsa ve Birlik seçimlerinin önemini bir kat daha arttırmış durumda. Özellikle Ticaret Odası’nda seçimlerden sonra  yaşanan olumsuzluklar oda üyelerini bu seçimlerde oy kullanırken daha dikkatli olmaya sevk edecek. Yönetim değişikliğiyle birlikte tarihinde görülmemiş skandallar ve olaylarla anılan Gaziantep Ticaret Odası’nda birçok isim yeni dönemde başkan olabilmek için çalışma yürütüyor.

Mevcut Başkan Beyhan Hıdıroğlu ile birlikte şuan yönetimde bulunan ve aynı zamanda Anavatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Fatih Güllüoğlu ve Mustafa Dal, Eyüp Bartık’ın fesih edilen yönetiminde bulunan Rıdvan Köksüzer, Ali Bayram Sarıca,  Meclis Üyeleri Beyhan Külekçi, Reis Reisoğlu, Necmettin Ay, Ökkeş Tabur, Taner Özdurak, Geçmiş dönem Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Tayfun Aygın gibi isimlerin yeni dönem de başkan olabilmek için çalışma yaptıkları gelen bilgiler arasında. Gaziantep Ticaret Odası’nda bu denli aday bolluğu yaşanırken, bir başka gurubun ise birlik ve beraberliğin sağlanması, odanın eski parlak günlerine yeniden döndürülmesi için çalışma yaptığı da gelen bilgiler arasında.

GSO YİNE TEK ADAY

Gaziantep Ticaret Odası’nın aksine Gaziantep Sanayi Odası’nda yaklaşan seçimler öncesi her dönem olduğu gibi birlik ve beraberlik iklimi hakim. Mevcut Başkan Adil Konukoğlu’nun karşısına şuana kadar aday olacağını açıklayan olmadı. Başkan Adil Konukoğlu’nun 7 Kasım’da gerçekleştirileceği belirtilen seçimlerde yeniden başkan seçilmesine kesin gözüyle bakılıyor.

BORSA’DA YENİ ADAYLAR ÇIKABİLİR

Geçtiğimiz 2013 Seçimlerinde koltuğu Ömer Çelik’ten devralan Başkan Ahmet Tiryakioğlu’nun yeni dönemde de başkanlık için aday olacağı gelen bilgiler arasında. Ancak Borsa’da bir gurubun Başkan Ahmet Tiryakioğlu’nun karşısına yeni bir ismi aday çıkartmaya hazırlandığı da kulislerden sızan haberler arasında. Bu ismin daha önceden de seçimlerde aday olduğu ancak başarılı olamadığı ifade ediliyor.

VALİLİK FETÖ/PDY TAKİBİNDE

Geçtiğimiz 2013 yılı Mayıs ayında yapılan Oda ve borsa seçimlerinde Türkiye genelinde yönetimlerin yüzde 60’lık bölümünün FETÖ/PDY tarafından ele geçirildiği bilgisi ve 15 Temmuz hain FETÖ darbesinin ardından Gaziantep Valiliği Oda ve Borsalarda aday olmayı düşünen isimleri mercek altına almış durumda. Başkanlık ve diğer yönetim kademelerine aday olacak isimler üzerinde ince eleyip, sık dokuyan Gaziantep Valiliği’nin GTO’nun yapılan son ara seçiminde rakip olan yönetim listelerindeki bazı adayların bu sebeple listeden çıkarılmalarını istediği biliniyor. Valiliğin 7 Kasım’da yapılacak seçimler öncesi ve sonrasında da gerek Gaziantep Ticaret Odası, gerek Sanayi Odası, gerekse de Ticaret Borsası’nda FETÖ/PDY konusunda hassas çalışma yapılacağı gelen bilgiler arasında.Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER GÜNDEM HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 1.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 4.Sayı

Kahve Molası

AKORT GAYRİMENKUL

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU