MEMOHABERİ TAKİP ET
Bugun...

NCR Hospital 8 Mart

13-04-2017 14:08 Kategori: GÜNDEM

“Ne yaparlarsa yapsınlar, milleti kandıramayacaklar”

“Ne yaparlarsa yapsınlar, milleti kandıramayacaklar”
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Başkanlık sistemine geçişle birlikte, yerel yönetimlerin özerkleştirilmesi maskesi altında federasyon planının hayata geçirilmek istendiğini belirten CHP’li Akif Ekici “Milletin ‘hayır’ dediği federasyona, saray ve atanmışları ‘evet’ diyor” ifadelerini kullandı."

Başkanlık sistemine geçişle birlikte, yerel yönetimlerin özerkleştirilmesi maskesi altında federasyon planının hayata geçirilmek istendiğini belirten CHP’li Akif Ekici “Milletin ‘hayır’ dediği federasyona, saray ve atanmışları ‘evet’ diyor” ifadelerini kullandı.

CHP Gaziantep Milletvekili Akif Ekici yaptığı açıklamada, iktidarın 18 maddelik Anayasa değişiklik paketinde yer alan unsurları millete anlatmak yerine, kısır tartışmalar peşinde koştuğunu kaydederek “ne yaparlarsa yapsınlar, milleti kandıramayacaklar” dedi.

Ekici, 16 Nisan’da halkoyuna sunulacak olan Anayasa değişiklik paketinin, tıpkı yine aynı odakların desteği ve himayesi altında 2010 yılında referanduma sunulan paket gibi Türk devleti ve Türk milletine karşı kurulmuş bir tuzak olduğunu ifade etti.

Meclis’ten geçirilerek sandığa indirilen Anayasa paketinin Cumhurbaşkanlığı’nca hazırlandığını ve paketin asıl mimarlarının da atanmış Saray danışmanları olduğunu vurgulayan Ekici, danışman ekibinin şu süreçte yaptıkları açıklamalarla Türk milletine ve devletine kurdukları tezgâhları bir bir itiraf ettiklerini kaydetti.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın yerel yönetimlerden sorumlu Başdanışmanı Şükrü Karatepe’nin, bir belediyenin yayın organına yayınladığı makalesinde başkanlık modeline uyumlu yerel yönetim sistemi kurulması gerektiğini savunduğu ve bu konuda da Çin’deki 23 eyalet, 5 özerk bölge ile 2 özel statülü il modelini örnek gösterdiğini belirten Ekici, “Bu niyet ulus devlet, üniter devlet modelini ortadan kaldırmaktır. Bu millet buna ‘hayır’ diyecek” şeklinde konuştu.

Bir başka Cumhurbaşkanı danışmanı olan Mehmet Uçum’un da sosyal medya hesabından “Halk kendi Devletini kurmak için adım atıyor, 16 Nisan Kutlu Olsun” diye yazdığına işaret eden Ekici şu görüşleri dile getirdi:

“Başdanışman, kurulacak yeni devletten söz ediyorsa; mevcut devletin yıkılmasını, ortadan kalkmasını arzuluyor demektir. Bu da alenen Türkiye Cumhuriyeti devletini ortadan kaldırma teşebbüsüdür. Atanmış başdanışman daha sandıktan ‘evet’ çıkmadan, bakanlık koltuğuna kurulmadan suç işleme ve dokunulmama özgürlüğünü kullanabiliyor. Buna rıza göstermek, bu vatanı işgalcilerden kurtaran atalarımıza ihanet olacaktır.”

Referandumdan ‘evet’ çıkması durumunda bakanlık koltuğuna oturma hayalleri kuran atanmış saray danışmanlarının, Anayasa paketi adı altında millete ve devlete karşı kurdukları kirli tuzağın alenen ortada olduğunu belirten Ekici “milletimizi ‘hayır’ oylarıyla bu tuzağı bozmaya çağırıyorum. Verilecek her ‘hayır’ oyu Türkiye Cumhuriyeti devletinin varlığını güçlendirecek, federasyon planları yapanların oyunlarını bozacak” şeklinde konuştu.

 


Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER GÜNDEM HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 1.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 4.Sayı

Kahve Molası

Ekselans Dik

AKORT

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU