MEMOHABERİ TAKİP ET

memo

Bugun...
20-03-2017 14:57 Kategori: GENEL

Şahinbey Belediyesi 1000 kişinin daha hayalini gerçekleştirdi

Şahinbey Belediyesi 1000 kişinin daha hayalini gerçekleştirdi
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’nun dar gelirli aileler için yaptırdığı Mavikent 4. Etap Konutları’nın anahtar teslimine başlandı."

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’nun dar gelirli aileler için yaptırdığı Mavikent 4. Etap Konutları’nın anahtar teslimine başlandı.

Ev alma hayali dahi olmayan birçok kişinin hayallerini gerçeğe dönüştüren Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Mavikent 4 Etap’tan ev sahibi olan 1000 kişinin Nisan ayı itibariyle evlerine taşınabileceği müjdesini verdi.

“DÜNYADA MEKÂN AHRETTE İMAN”

Şahinbey Belediyesi Kültür Merkezi’nde hak sahipleri ile bir araya gelen Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, herkesi ev sahibi yapabilmek gibi bir hayalinin olduğunu belirterek, “Dar gelirli vatandaşlarımızın konut sahibi olması için çalıştık, ilk önce Serinevler Mahallesi’nde 250 ailemizi 250 TL taksitle ev sahibi yaptık. Daha sonra Mavikent 1.2.3. etaplarda binlerce dar gelirli ailelerimizin ev sahibi olmasını sağladık. Mavikent 4. Etap konutlarımızın da anahtar teslimine başladık. Amacımız vatandaşlarımız kirada değil, kendi evlerinde oturması. Tüm vatandaşlarımızı ev sahibi yapabilmek için çalışıyoruz” dedi.

BİZİM İNSANIMIZ EN GÜZELİNE LAYIK

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, vatandaşların konut sahibi ola bilmesi için her türlü fedakarlığı yaptıklarını belirterek, “Mavikent Konutlarımızda yapabileceğimiz en lüks dairede ne varsa hepsini konutlarımız da yaptık. Çünkü bizim insanımız her şeyin en güzeline layık. Biz sosyal konut yapıyoruz diye, hiçbir malzemeyi eksik kullanalım demedik. Elimizden gelen her şeyin en güzelini yapmaya çalıştık. Bu işleri yapmak gerçekten çok zor. Kolay olsa zaten herkes yapar. Arsasını bulmak, finansmanını oluşturmak bunların hepsi başlı başına problemli işler. Birçok belediye borç batağında yüzdüğü için bu tür projelere giremiyorlar. Bizlerde Şahinbey Belediyesi olarak bütün enerjimizi sarf ederek bunu yapmaya çalışıyoruz. Sosyal Konut yapıp da 10 yıl taksitlendirme yapan Türkiye’de başka bir kurum yok. Biz elimizi oradan çekmeyeceğiz, hizmetlerimize devam edeceğiz. Sizlerin rahat etmesi için oraya iki tane sosyal alan yaptık. Sizlerin hayatını kolaylaştırmak için ne gerekiyorsa bu konuda gereğini yaptık. Anahtarlarınızı Pazartesi’nden itibaren bloklara göre alacaksınız. Evlerinizi gezip hiçbir eksiğinin olmadığını gördüğünüzde evlerinizi teslim alacaksınız. Sizler sadece elektrik, su ve doğal gaz aboneliklerinizi alacaksanız. Bunu dışında evle ilgili hiçbir eksiğiniz bulunmuyor. Perdelerinizi takıp, geçip otura bileceksiniz” dedi.

“ALLAH BAŞKANDAN RAZI OLSUN”

Mavikent 4. Etap’ın talihlileri ise anahtar teslim töreninde oldukça duygusal anlar yaşarken, vatandaşlar mutluluklarını şu sözlerle dile getirdiler; “Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’ndan Allah Razı olsun. O olmasaydı biz rüyamızda dahi ev alamazdık. Bu gün onun sayesinde kendi evlerimizde oturma şansına sahip olacağız. Allah ondan razı olsun” diye konuştular.Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER GENEL HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 1.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 4.Sayı

Kahve Molası

AKORT GAYRİMENKUL

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU