MEMOHABERİ TAKİP ET

memo

Bugun...
15-07-2017 13:43 Kategori: GENEL

Gaziantep'te şehitler için 40 bin kişiye helva

Gaziantep'te şehitler için 40 bin kişiye helva
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Gaziantep'te, bir yemek firması tarafından 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümü nedeniyle gerçekleştirilecek olan anma etkinliklerinde, Özel Kuvvetler Komutanlığı'nı darbecilere karşı korurken şehit olan Ömer Halis Demir'in şehit olduğu saatte dağıtılmak üzere 40 bin kişilik helva hazırlandı."

Gaziantep'te, bir yemek firması tarafından 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümü nedeniyle gerçekleştirilecek olan anma etkinliklerinde, Özel Kuvvetler Komutanlığı'nı darbecilere karşı korurken şehit olan Ömer Halis Demir'in şehit olduğu saatte dağıtılmak üzere 40 bin kişilik helva hazırlandı.

15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümü nedeniyle kentteki 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nında çeşitli anma etkinlikleri düzenlenecek. Sabah saatlerine kadar sürecek anma etkinliklerine, Civan Yemekçilik Yönetim Kurulu Başkanı Zehra Mart da şehitler için 40 bin kişilik helva ikram ederek katkıda bulunacaklarını söyledi. Sabah saatlerinden itibaren yapımına başlanan helva için 4 ton irmik, 4 ton şeker ve 1 ton fındık kullandıklarını belirterek, "15 Temmuz demokrasi zaferinin birinci yıldönümüne biz de katkıda bulunmak istedik. Şu anda fabrikamızda helva yapımına başladık. Helvamızın pişirilmesinin ardından bizde anma törenin yapılacağı 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'na giderek buradaki vatandaşlarımıza ikramda bulanacağız. Tüm şehitlerimiz anısına yaptığımız helvamızı 40 bin kişiye ikram etmeyi planlıyoruz" dedi.

Helva dağıtımının Özel Kuvvetler Komutanlığı'nı savunurken darbecilerin kurşunlarına hedef olarak şehit düşen Ömer Halis Demir'in şehit olduğu saat 01.30'da yapılacağı belirtildi.

 Kaynak: DHA
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER GENEL HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 1.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 4.Sayı

Kahve Molası

AKORT GAYRİMENKUL

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU