MEMOHABERİ TAKİP ET

memo

Bugun...
03-05-2017 09:57 Kategori: GENEL

Bu isme 3.5 Milyon teklif ettiler…

Bu isme 3.5 Milyon teklif ettiler…
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Gaziantep’te tamirci çıraklığı yaparken tostçuluk yapmaya karar veren ve kısa zamanda Türkiye genelinde isim yaparak marka haline gelen Tostçu Kadir ustanın, sıfırdan başladığı meslekte geldiği nokta dudak uçuklatıyor. "

Gaziantep’te tamirci çıraklığı yaparken tostçuluk yapmaya karar veren ve kısa zamanda Türkiye genelinde isim yaparak marka haline gelen Tostçu Kadir ustanın, sıfırdan başladığı meslekte geldiği nokta dudak uçuklatıyor. 

Gaziantep Küsget Sanayi Sitesi’nde 27 yıldır hizmet veren Tostçu Kadir usta, küçük yaşlardan itibaren sanayide tamirci çıraklığı yaptı. Daha sonra bir büfe açarak tost yapmaya başlayan Kadir ustanın yaptığı tostun lezzeti kısa zamanda önce Küsget’te daha sonra Gaziantep’te yayılmaya başladı. Gaziantep’te marka haline gelen Tostçu Kadir usta, başarı hikâyesini ve başından geçenleri Memohaber’e anlattı. 

Yaptığı tostun lezzet ve kalitesiyle Türkiye genelinde isim yapan Kadir ustanın yarattığı marka ismine ise şimdilerde teklif yağıyor. Sıfır sermaye ile yola çıkan ‘Tostçu Kadir usta’ ismine tam 3.5 milyon TL teklif veren bile olmuş. Ama yıllarını bu işe vererek deyim yerindeyse, ‘tırnağıyla kazarak’ marka haline gelen Kadir usta bu teklifleri reddetmiş. 

MARKA ŞEHRİN MARKA TOSTÇUSU

Lezzet ve kalitesiyle Gaziantep’te tostun tek adresi olan Tostçu Kadir, kentin tarihi ve kültürünün yanı sıra mutfağının da önemli bir marka olduğunu söyledi. Gazianteplilere tostu sevdiren ve kaliteden ödün vermeden 27 yıldır hizmet veren  Tostçu Kadir, ‘Marka Şehir Gaziantep’in marka tostçusu oldu. 1990 yılından bu yana Küsget Sanayi Sitesi B Blok 31 Nolu Cadde Numara 9’da hizmet veren Kadir Usta, Gazianteplilere tostu sevdiren isim olarak biliniyor.

Gaziantep’te Tost’un Kralı lakabını da alan Kadir Usta, sektördeki başarısının sırlarını sizler için memohabere anlattı. İşte Gaziantep’in tost denilince akla ilk gelen firması olan Kadir ustanın hayat hikayesi…

Ben eskiden büfeciydim. Ufaktan tost yapmaya başladım. Sonra bu alanda kendimi geliştirmeye karar verdim. Her gün daha iyisini yapmak için uğraş verdim. İnsanlar tostumu beğenmeye başladı.  Şu an Küsget Sanayi Sitesi’nde bulunduğumuz bu dükkanı 1990 yılında açtım. O günden bugüne kaliteden ödün vermeden bugünlere getirdik. Çok kazandık diye işi bozmadık. Şu gün olmuş hala daha lezzetli olması için uğraşıyoruz. Çok çeşide girmedik. Çünkü müşteri potansiyelimiz oldukça fazla.

LEZZETİN SIRRI 

Gaziantep başta olmak üzere Türkiye’de en çok kaşar ve sucuk tüketimi yapan firmayız. Bu işi 27 yıldır yapıyorum. Kaliteden asla ödün vermedik. İşimizi severek yapıyoruz. Türkiye’nin en kaliteli ürünleri işyerimizde bulunmaktadır. Lezzetin sırrı kullandığımız malzemelerde yatıyor. Tostumuzda hakiki et sucuk, tam yağlı hakiki kaşar ve tereyağı kullanmaktayız. Yaptığımız sosa kadar özel. Kadayıfta ise fıstığın en iyisin kullanıyoruz. Yaptığım tosttan aileme de yediriyorum. Biz kendi yemediğimizi müşteriye yedirmeyiz.

EN BÜYÜK REKLAMI MÜŞTERİ YAPAR

Sosyal medya ağlarıyla çok ilgilenmiyorum. Sosyal medyaya çok güvenmiyorum. En büyük reklamı müşteri yapar. Müşterinin yaptığı reklamdan korkmayacaksın. Kaliteden ödün vermedik. Bu tostu ne Youtube ne de Instagram yapıyor. Bunu insan yapıyor. En kaliteli malzemeyi kullandığın sürece en büyük reklamı yapmış olursun.

USTASININ BAŞINDA OLMAYAN FİRMALAR BATMAYA MAHKÛMDUR

27 yıldan bu yana aynı yerde hizmet veriyoruz. Şube açmayı hiç düşünmedik. Yemek alanında şube açan firmalara bakıyoruz bir sene dolmadan kapatıyorlar. Ben şuna inanıyorum, ustasının başında olmayan firmalar batmaya mahkûmdur. Usta işin başında yoksa o iş yürümez. Hırslı bir adam değilim. Çok şükür ekonomik anlamda ailemi geçindirebilecek bir yaşantım var. Allaha şükürler olsun kazandığım para bize yetiyor.

OKUMAYAN ADAM ÇÖPÇÜ DAHİ OLAMIYOR

İki oğlum var. Dükkanıma bile getirmiyorum, okusunlar diye. Ben eğitimden yanayım. Onların teknolojik çağa ayak uydurması için eğitim-öğretimlerinde ilerlemelerini istiyorum. taraftarıyım. Tüm çabamız onların okuyup topluma yararlı birey haline gelmesi içindir. Bugün hangi sorunun temeline bakarsanız bakın; eğitim karşınıza çıkar. O nedenle benim çocuklarım da dahil tüm gençlerin öncelikle okumasından yanayım. Günümüzde üniversite mezunları iş bulmakta zorlanırken; okumayan adam çöpçü dahi olamıyor. 

KALİTEDEN ÖDÜN VERMEM

Bir usta olarak benim onlara önerim; kaliteden ödün vermesinler. Her mesleğin bir şerefi vardır. Bu mesleği ayaklar altına almayalım. Yaptığımız altı üstü bir tost. Onu bile layıkıyla yapalım. Bugün Gaziantep yemek konusunda dünyada ün salmış bir şehir. Gastronomi şehriyiz. UNESCO Yaratıcı Şehirlerarasına girmeyi başarmış bir şehiriz. İşimizi iyi yaparak bu unvanı korumalıyız. Kaliteyi bozmaya kimsenin hakkı yok. Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatma Şahin’e ve UNESCO başarısında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

 Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER GENEL HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 1.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 4.Sayı

Kahve Molası

AKORT GAYRİMENKUL

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU