MEMOHABERİ TAKİP ET
Bugun...

NCR Hospital 8 Mart

13-04-2017 20:55 Kategori: EKONOMİ

Şölen Çikolata CEO'su Türkiye'nin en güçlü 50 iş kadını listesinde

Şölen Çikolata CEO'su Türkiye'nin en güçlü 50 iş kadını listesinde
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Fortune Türkiye “En Güçlü 50 İş Kadını” listesini yayımladı. Liste, iş dünyasının analitik düşünen ve hedef odaklı kadın liderlerini bir araya getirdi. Gaziantep'ten Şölen Çikolata CEO’su Elif Çoban En Güçlü 50 İş Kadını listesine girmeyi başardı."

Fortune Türkiye “En Güçlü 50 İş Kadını” listesini yayımladı. Liste, iş dünyasının analitik düşünen ve hedef odaklı kadın liderlerini bir araya getirdi. Gaziantep'ten Şölen Çikolata CEO’su Elif Çoban En Güçlü 50 İş Kadını listesine girmeyi başardı.

“En Güçlü 50 İş Kadını” listesinin bu yıl yedincisi hazırlandı. Sıralama yapılırken, şirketin büyüklüğü ve global ekonomideki önemi, kurumun performansı ve yönü, yöneticinin kariyer çizgisinde nasıl ilerlediği ve sosyal-kültürel kalkınmaya etkisi temel kriterler oldu.

37- ELİF ÇOBAN - Şölen Çikolata CEO’su

Biscolata, Milango, Ozmo, Boombastic, Luppo, Lokkum, Nutymax gibi dünya çapında başarıya ulaşmış markaları bünyesinde bulunduruyor. 2016 senesi cirosu 763 milyon, 2017 hedefi ise 915 milyon TL. Son beş senede toplam 500 milyon TL’ye yakın yatırım yaptı. Toplam çalışan sayısı 2 bine yakın. Hedef pazarlarda güçlü şekilde var olabilmek için yurtdışı ofislerine ağırlık veriyor.

Ürünler, Amerika’da Wall-Mart, Publix gibi noktalarda satılıyor. Çoban, Şölen’in Gaziantep’teki toplam 320 milyon TL yatırımla kurduğu çikolata üretim tesisinde, 2 bin metrekarelik alanda Ar-Ge merkezini açtı.

 Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER EKONOMİ HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 1.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 4.Sayı

Kahve Molası

Ekselans Dik

AKORT

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU