MEMOHABERİ TAKİP ET

memo

Bugun...

NCR Hospital 8 Mart

06-01-2017 18:53 Kategori: ASAYİŞ

Dikkat! Gaziantep'te kavşaklarda yeni uygulama...

Dikkat! Gaziantep'te kavşaklarda yeni uygulama...
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Gaziantep'te 2016 yılında meydana gelen trafik kazalarının yüzde 40'ı hız, yüzde 20'si ise kırmızı ışık ihlallerinden meydana geldi. Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü, bu kazaları en aza indirmek amacıyla 1 Ocak 2017 tarihinden itibaren yeni bir uygulamayı hayata geçirdi."

Gaziantep'te 2016 yılında meydana gelen trafik kazalarının yüzde 40'ı hız, yüzde 20'si ise kırmızı ışık ihlallerinden meydana geldi. Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü, bu kazaları en aza indirmek amacıyla 1 Ocak 2017 tarihinden itibaren yeni bir uygulamayı hayata geçirdi.

Yeni uygulamaya göre artık, şehrin tüm kavşaklarında, sivil radar denetim aracı ve sivil yaya personel görevlendirildi. Bu uygulamayla kırmızı ışık ihlali denetimi ve kavşaklarda geçiş önceliği denetimi yapılmaya başlanıldı.

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, şöyle denildi:

"Emniyet Genel Müdürlüğü'nce yapılan istatistiki çalışmalar neticesinde; Türkiye genelinde meydana gelen kazaların yüzde 46'sının hız ihlalinden kaynaklandığı, 2016 yılında ilimizde meydana gelen kazaların analizinde hızın yüzde 40, kırmızı ışık ihlalinin ise yüzde 20 oranında kazaların oluşuna sebep olduğu tespit edildi.
Bu nedenle; kavşaklarda aşırı hız ve kırmızı ışık ihlalleri sonucu meydana gelen kazaları azaltmak, daha güvenli bir trafik ortamı sağlamak, denetimleri daha etkili hale getirerek, sürücüleri trafik kural, yasaklama ve kısıtlamalarına uygun şekilde araç kullanmaya yöneltmek ve bu sayede, trafik kazalarını azaltmak ve kaza sonucu ölümleri ve yaralanmaları en aza indirmek amacıyla, Trafik Denetleme Şube Müdürlüğüne bağlı ekiplerce 01 Ocak 2017 tarihinden itibaren şehrin tüm kavşaklarında, sivil radar denetim aracı ve sivil yaya personel görevlendirilmek suretiyle kırmızı ışık ihlali denetimi ve kavşaklarda geçiş önceliği denetimi yapılmaya başlanıldı. Vatandaşlarımızın trafik kurallarına uyarak cezai işleme maruz kalmamaları, trafik kurallarına uymaları hususu önemle duyurulur"Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 1.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 4.Sayı

Kahve Molası

AKORT GAYRİMENKUL

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU